Zasedání synodní rady 19.07.2022

8. srpna 2022

Zpráva ze zasedání synodní rady 19. července 2022.

Zasedání synodní rady 19.07.2022
8. srpna 2022 - Zasedání synodní rady 19.07.2022

Synodní rada (SR) na svém pravidelném zasedání 19. července 2022 projednala celkem 37 řádných titulů. Z jednání vybíráme následující body:

• SR potvrdila volby farářů a farářek ve farních sborech ČCE: br. Michala Vogla za faráře v Uherském Hradišti, br. Miloše Vavrečky za faráře v Pozděchově, br. Otakara Mikoláše za faráře na Vsetíně – Horním sboru, br. Radka Matušky za faráře v Horním Slavkově, v Nejdku, v Ostrově nad Ohří a v Podbořanech, a dále ses. Světlany Greplové za jáhenku FS ČCE v Hodoníně.
  • SR vyslala ses. Julianu Hamariovou a Radmilu Včelnou k duchovenské službě v Diakonii ČCE.
  • SR jmenovala na návrh Martinského grémia br. Pavla Pokorného administrátorem večerních bohoslužeb u Martina ve zdi, a to na dobu jednoho roku.
  • SR prodloužila pověření ses. Michaely Krištůfkové jako pastorační pracovnice ve FS ČCE v Českých Budějovicích.
  • SR souhlasila s ukončením zaměstnaneckého poměru pastorační pracovnice ses. Jaroslavy Kordiovské dohodou a děkuje za její dosavadní službu. Na místo pastoračního pracovníka ve FS ČCE Kloboukách u Brna nově povolala br. Petra Zajíce.
  • SR vzala na vědomí rezignaci br. Jiřího Palána na členství v Komisi pro přípravu na rozhovor s lidmi z LGBTQ+ komunity a děkuje za jeho dosavadní službu. SR jmenovala br. Mikuláše Zoubka členem této komise.
  • SR souhlasila s ukončením zaměstnaneckého poměru br. Alberta Rocchiniho dohodou.
  • SR udělila ses. Janě Hofmanové krátkodobé studijní volno ve dnech 23. 7. - 5. 8. 2022.
  • SR se podrobně zabývala zprávami z jednání seniorátních výborů a zprávami o vizitacích ve farních sborech a vzala je na vědomí.
  • SR přijala zprávu br. Jakuba Pavlúse o ekumenickém studijním kurzu v Josefstalu, který měl letos téma „Neboť Bůh nám nedal ducha bázlivosti, nýbrž ducha síly, lásky a rozvahy (2 Tim 1,7) – Křesťanská identita v měnící se Evropě".
  • SR přijala zprávu ses. Jany Hofmanové ze setkání jihovýchodní regionální skupiny GEKE, které po dvou odkladech proběhlo v květnu ve Wroclawi. Tématem byl především dokument Církev a demokracie, zkušenosti Polska po 2. světové válce i aktuální dění na Ukrajině a pomoc válečným uprchlíkům.
  • SR předběžně souhlasila se zapojením ČCE do projektu EU Virtuální církev, který by se realizoval ve spolupráci s Archivem evangelické církve a. a h. v. v Rakousku.
  • SR se rozhodla poskytnout dar z. s. Evangnet ve výši 50 tis. Kč.