Kostel Martin ve zdi

Ústřední církevní kancelář spravuje kostel Martin ve zdi v centru Prahy (Martinská 8). Kostel byl postaven v letech 1178 – 1187 a zasvěcen sv. Martinovi. Od poloviny 13. století přiléhal jižní stěnou k nově vybudovaným městským hradbám. V roce 1414 zde Jakoubek ze Stříbra poprvé vysluhoval laikům pod obojí způsobou, čímž je kostel významně spojen s událostmi české reformace.

Původně románský kostel byl několikrát přestavěn. Po první světové válce získala kostel do dlouhodobého pronájmu Českobratrská církev evangelická, jejíž péčí byla v nedávných letech provedena generální oprava objektu spojená s archeologickým výzkumem.

Více informací na http://www.martinvezdi.eu/.

Bohoslužby:

• neděle 10:30 v německém jazyce
  • neděle 19:30 v českém jazyce
  • první pondělí v měsíci 19:30 modlitby Taizé

Pro veřejnost je kostel otevřen

• v měsících listopad až březen od pondělí do soboty od 15 do 17 hodin
  • v měsících duben až říjen od pondělí do soboty od 16 do 18 hodin

Uspořádání výstavy, koncertu nebo například skupinové prohlídky mimo uvedené hodiny lze domluvit se správkyní kostela.

Kostelnice

Marta VrškováMarta Vršková