Noc kostelů 2021 s ohledem na životní prostředí

18. května 2021

Nabízíme vám materiály, které shromáždil Poradní odbor pro otázky životního prostředí. Je možné využít je jako podněty pro nadcházející Noc kostelů i pro další práci ve sborech.

Noc kostelů 2021 s ohledem na životní prostředí
18. května 2021 - Noc kostelů 2021 s ohledem na životní prostředí

K blížící se akci Noc kostelů 2021 přijměte několik materiálů, které souvisí s mottem letošního ročníku ze 104. žalmu: "Přivádíš tmu, noc se snese, celý les se hemží zvěří."

V čem tkví nebezpečí svícení po celou noc, a proč je důležité, aby v okolí kostelů byla opravdu tma, objasňuje leták věnovaný světelnému znečištění z dílny České křesťanské environmentální sítě.

Druhým materiálem je leták připravený přímo pro letošní Noc kostelů. V tištěné verzi je distribuován jen v některých částech republiky, proto jej přikládáme i v elektronické podobě, aby byl k dispozici (a případnému tisku) všem.

Poslední leták se věnuje návratu koroptví do naší krajiny a je s ním spojena nabídka bezplatného zaslání tištěné verze po objednání na adrese info@koroptvicky.cz. I ten je možné nabídnout (nejen) návštěvníkům Noci kostelů a dále s ním ve sborech pracovat.

Ilustrační foto: Vojtěch Zikmund