K čemu řády a manuály? Zveme na webinář pro kurátory

31. října 2022

Ve středu 9. listopadu od 19.00 se koná on-line seminář pro kurátorky a kurátory sborů Českobratrské církve evangelické. Tématem setkání bude mj. podpora kurátorské služby: začínající kurátoři, manuál pro presbytery a kurátory, pověřování lidí ve sboru nebo otázky skloubení rodiny a služby.

K čemu řády a manuály? Zveme na webinář pro kurátory
31. října 2022 - K čemu řády a manuály? Zveme na webinář pro kurátory

Předpokládaný program a řečníci:

• 19.00 | Pavel Pokorný (synodní senior) – úvodní pobožnost

• 19.10 | Adam Csukás (právník ÚCK) – Proč jsou důležité řády?

• 19.30 | Marek Vraj (začínající kurátor) – Je třeba manuál

• 19.45 | rozdělení do diskusních skupin:

• staršovstvo jako tým; pověřování lidí ve sboru (moderuje Petr Pivoňka, farář v Brandýse n. L.)

• začínající presbyteři/kurátoři (moderuje Marek Vraj, kurátor v Olomouci)

• jak skloubit rodinu a kurátorství (moderuje Radek Černý, kurátor v Sázavě)

• konflikty ve staršovstvu (moderuje Michael Waloschek, kurátor v Ostravě)

• manuál pro presbytery a kurátory a diskuze o něm (moderuje Ondřej Ruml, farář Novém Městě na Moravě)

Prosíme, přihlaste se předem – do úterý 8. listopadu na prihlasky.e-cirkev.cz. Link pro připojení k on-line setkání dostanou účastníci e-mailem.

Pozvánka ke stažení