Jak na tvorbu videa s omezenými možnostmi? Poradí seminář

11. října 2022

Seminář reportéra Křesťanského magazínu Bedřicha Jeteliny seznámí účastníky s nízkonákladovou tvorbou videí, a přitom tak, aby neutrpěla kvalita výsledného snímku. Od prvotního rozmýšlení, přes snímání až k postprodukci. Koná se 20. října a účast je zdarma.

Jak na tvorbu videa s omezenými možnostmi? Poradí seminář
11. října 2022 - Jak na tvorbu videa s omezenými možnostmi? Poradí seminář

Jak natočit video s omezenými možnostmi? Od prvotního nápadu a tvorby scénáře "v hlavě", přes natáčení záběrů, střih a produkci v programech, pro které není třeba pořizovat nákladné licence ani drahou výpočetní techniku. Vše pouze s chytrým telefonem nebo lepším fotoaparátem a běžným počítačem...

Jak na to? O tom bude mluvit a postupy názorně předvede Bedřich Jetelina z České televize. Autor mnoha reportáží, které vytváří nejen pro pořady Cesty víry, Křesťanský magazín a Sváteční slovo. 

mediální seminář - Jak natočit video s omezenými prostředky

Koncept "sám sobě reportérem" se rozvinul především v posledním desetiletí. Vývoj techniky a současně tlak na snižování produkčních nákladů umožnil situaci, kdy za zajímavou událostí, akcí nebo společenstvím nemusí už vyjíždět celý televizní štáb složený z kameramana, zvukaře, reportéra, případně dalších..., ale s podobnými nároky na výstupní kvalitu vše zvládne jeden nebo dva lidé. Když ví, jak na to.

Obdobné dovednosti mohou využít i farní sbory a další církevní společenství. A tvořit tak poutavé obsahy pro sociální sítě, vlastní weby nebo dokonce dodávat zpravodajské materiály z vlastních akcí a projektů (nejen) České televizi.

Proto srdečně zveme k semináři, který organizuje Ekumenická rada církví v ČR (ERC) ve čtvrtek 20. října 2022 od 10 do 13 hodin v Husově domě (Jungmannova 9, Praha 1). Účastnit se lze buď osobně, nebo na dálku prostřednictvím online přenosu. Účast je díky dotaci ERC bezplatná.

Přihlašujte se na webu ERC do 17. 10. 2022 (při prezenční účasti) nebo do 19. 10. 2022 (při účasti online).
EDIT: termín pro přihlašování při prezenční účasti byl prodloužen do pondělí 17. 10. 2022. 

Ilustrační foto: "Tvorba videa"; autor George Milton; volná licence Pexels.com