Finanční příspěvek na energie – podpora farních sborů ČCE

21. října 2022

Nepřehlédněte možnost požádat o příspěvek na energie pro farní sbory. V době energetické krize nabízíme možnost čerpat finanční podporu v první fázi primárně sborům, které nějak pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny. Je třeba se přihlásit prostřednictvím dotazníku do 5. 11. 2022.

Finanční příspěvek na energie – podpora farních sborů ČCE
21. října 2022 - Finanční příspěvek na energie – podpora farních sborů ČCE

Na základě jednání s našimi zahraničními partnery se otevírá nová pravděpodobná oblast podpory, která by měla spočívat v poskytnutí finančního příspěvku na úhradu enormně vzrůstajících nákladů na energie spotřebované v rámci farních sborů.

Prozatím je ze strany partnerů vyjadřován předběžný zájem podpořit farní sbory, které ubytovávají ukrajinské uprchlíky, nebo o ně jinak pečují (ve svých prostorách). Vedeme však jednání i s dalšími partnery ve snaze získat tuto finanční podporu i pro další sbory, které s ukrajinskými uprchlíky nepracují.

Proto prosíme farní sbory bez rozdílu, mají-li potřebu tohoto finančního příspěvku, aby svůj zájem vyjádřily vyplněním tohoto dotazníku.

Předpokládáme příspěvek max. 30.000 Kč/sbor (max. 5 tis. Kč/měsíc po dobu 6 měsíců).

Prosíme o vyplnění dotazníku nejpozději do 5. 11. 2022.

ilustrační foto: Pexels.com