Filipka finišuje

30. listopadu -0001

Filipka – škola příběhem, církevní základní škola v Brně-Židenicích, přivítá své první žáky v pondělí 2. září.

Filipka finišuje
30. listopadu -0001 - Filipka finišuje

Čas do konce prázdnin má tým pedagogů a paní ředitelka Ruth Konvalinková na dokončení všech úprav, úklid a přípravu tříd.

Během jara a léta se některé stavební a řemeslnické práce zpozdily, do toho vpadla havárie vody na již zrekonstruovaných záchodech. Ukázalo se, že bude každá ruka dobrá, aby se vše stihlo.

Naštěstí se našlo a stále nachází mnoho ochotných rukou dobrovolníků, kteří nabízejí svou pomoc. Jak z řad rodičů budoucích žáčků, tak z partnerského sboru Českobratrské církve evangelické v Brně-Husovicích nebo z ústředí církve, odkud přijelo tento týden na dvoudenní brigádu pět žen. Něco ještě zbývá dokončit, ale okna jsou umytá a natřená, podlahy naleštěné a koberce vyčištěné. Mobiliář a pomůcky připraveny a výzdobu dokončí tým pedagogů jistě včas.

Filipka nabízí alternativní vzdělávací program pro žáky prvního stupně. V každé třídě budou nejen prvňáci, ale i starší děti, které budou pomáhat těm malým. Každou třídu povedou dvě učitelky a jedna asistentka, počítá se s dětmi s handicapem či se slabším sociálním zázemím. Jeden den v týdnu bude vyhrazen výuce venku, což určitě potěší děti, které v předškolním věku navštěvovaly lesní školky.

Zřizovatelem sedmi škol Evangelické akademie je Českobratrská církev evangelická. Kromě středních a vyšších odborných škol vyučuje děti ve dvou základních školách. V Bratrské škole v Praze-7, která je vyhledávanou a oblíbenou školou, nyní rozšiřující své kapacity stavbou nové školní budovy, a od školního roku 2019/2020 v brněnské Filipce – škole příběhem. Více na www.skolafilipka.cz